Вельмишановні пані та панове!

 

 

Якщо Ви читаєте даний матеріал, то Ви вже долучилися до вельми неординарного і доволі цікавого проекту під назвою

 

Етнофестиваль

 «Дженджур Фист»

 

 і ми за це Вам дуже вдячні. Мистецька акція, яку ми пропонуємо, дає можливість охочим пірнути  у вир середньовічного життя та побуту, вона  повинна отримати надзвичайно позитивний резонанс, збагатити духовно і емоційно всіх причетних до неї осіб та гостей цього дійства, що у свою чергу принесе користь на яку кожен  і сподівається.

Ми раді будемо бачити Вас поряд із собою, як людей  так і організації, що мають високу ділову репутацію та є знаними меценатами та спонсорами краю.

 

Завдяки нашим спільним зусиллям Етнофестиваль «Дженджур Фист» стане мистецькою родзинкою 2019 року і створить незабутню атмосферу середньовічного свята.

 

 

 

 

 

 

З повагою директор фестивалю                                                    В. Молдавчук

 

 

 

 

 

 

Про фестиваль.

 

Етнофестиваль «ДженджурФист»- це відкритий фестиваль колоритних напрямків у культурі та мистецтві, що містить в собі  ленд-арт, реконструкцію середньовічного життя, лицарські турніри, концертні та театралізовані дійства, ярмарки, відтворення традиційних ремесел і побуту, що мали місце в нашому краю, як колись так і в період сьогодення, та інші напрямки, що можуть бути цікавими для людей .

 

 

Мета фестивалю.

 

Відродження Пнівської Твердині як самобутнього осередку етнічної культури Прикарпаття, туристичної та інвестиційно-привабливої пам’ятки історії та архітектури. Вивчення та пізнання етно-історії краю.

 

Засновники фестивалю.

 

Районна громадська організація «Мистецька агенція «Фист».

Мистецька агенція"Фист" створена  21 червня 2012 року групою неординарних особистостей  з конкретно  вираженим нахилом  на  творчу діяльність.  В доробку організації понад два десятки проектів культурно-мистецького плану та патріотичного спрямування.
 
Сайт  організації www. fystif.com

 

 

Організатори та співорганізатори фестивалю.

 

Організатори Фестивалю:  районна громадська організація «Мистецька агенція «Фист», народний камерний хор «Феліціо», Надвірнянська районна станція юних техніків.

Співорганізатори  Фестивалю : управління культури і туризму Івано-Франківської ОДА,  Надвірнянська РДА, Надвірнянська районна рада, Надвірнянська міська рада.

 

Організації що проводять охоронні заходи та медичне забезпечення.

 

Державна служба охорони, приватна охоронна служба «Січ», працівники Надвірнянського районного відділу поліції, працівники МНС району, медичні працівники Надвірнянської ЦРЛ.

 

 

 

Формат фестивалю.

 

Час:

 

Фестиваль проводиться протягом двох днів  24 та 25 серпня 2019 року з 12:00 до 23:00.

 

Локація:

 

Пріоритетом місця проведення фестивалю є Пнівський замок та прилеглі до нього території. Завдяки проведеній роботі ініційованій Надвірнянською Районною державною адміністрацією, в плані реконструкції замку, на сьогоднішній момент можливими локаціями можуть бути і внутрішні приміщення замку з варіантом розміщення в них як музейних експонатів так і інших фестивальних точок.

 

 

 

 

Основні елементи заходу.

 

 • Відкриття  і закриття фестивалю.

 • Фист огень (хореографічна постановка з факелами).

 • Турнір лучників.

 • Лицарський турнір.

 • Бугурти (колективні поєдинки 3х3,5х5).

 • Княжна фестивалю (конкурс краси)

 • Літературні читання (мала сцена).

 • Середньовічні забави з участю глядачів.

 • Середньовічна кухня.

 • Ярмарки.

 • Ремісники (ковалі, гончарі).

 • Виставки, фото виставки.

 • Екскурсії.

 • Концерти (велика сцена).

 • Фаєр шоу.

В процесі підготовки та проведення основні елементи фестивалю можуть змінюватися.

 

 

 

 

Про Дженджур.

 

Про Фист.

 

Дженджур – джиджура, кіндзур, гіндур, горчанка жовта, тирлич карпатський.

Фист – дуже, моцно, міць, сильно.

 

Окрасою Карпат, серед моря квітів і рослин, корінні жителі гір здавна вважають Дженджур. Його лікарські, а інколи навіть магічні властивості помітили і лицарі Ордену тамплієрів. Дженджур входив у дванадцятку найцінніших для них лікарських рослин. Використовували його і мольфари, особливо для лікування чоловічого безсилля та хвороб шлунку. Входив Тирлич і в склад чудодійної мазі для відьом, які використовували її для  польотів. Загалом у народній медицині відвари та настоянки дженджуру використовують при туберкульозі, бронхітах, подагрі, ревматизмі, імпотенції, артритах та захворюваннях печінки і це далеко не повний перелік хвороб з якими Джинджорик здатен боротися. Одним словом Фист корінь.

 

Про Пнівський замок.

 

З середини 15 століття красою і твердинею Карпатського краю був Пнівський замок - неприступна фортеця, яку за період існування вдалося захопити тільки один раз і те в наслідок зради. На сьогодні збереглися частини оборонних стін та декілька веж. Частково проведена реконструкція приміщень.

 

 

 

 

 

 

 

Відвідування.

 

Потенційна аудиторія відвідувачів: понад 20 тисяч осіб,  в основному активна верства населення віком від 12 до 60 років.

 

 

 

 

Логотип Фестивалю.

 

 

За основу офіційного логотипа  Етнофестивалю «Дженджур Фист» взято руну Інгуз:

Одну з найкращих і найбільш могутніх кельтських рун .

Загалом малюнок являє собою сплетення ліній, що формують характерний візерунок, який є найбільш поширеним у вишиванках карпатського краю так і цілого світу. Інгуз, руна родючості із широкою сферою дії, охоплює фізичний і тонкий світи і каузальний (подієвий) план, означає світло, чоловічу міць, плодовитість, міцне здоров’я.

Під руною надпис  « Дженджур Фист»

 

 

 

 

 

 

 

Лицарські турніри.

 

На фестиваль середньовічної культури «Дженджур Фист» з’їжджаються клуби історичної реконструкції з усієї України. До прикладу у 2012 році їх було близько десяти. Серед яких: «Чорна Галич» , «Паладін», «Подільська хоругва», «Пантера». В 2019 році планується запросити не меншу кількість клубів для забезпечення відповідного колориту свята. Під час відтворення подій тієї доби будуть проходити «лицарські поєдинки» та «бугурти» (групові поєдинки) а також турніри лучників та метальників.

 

Окрім цього:

 

В період фестивальних днів відбуватиметься:

 

ЯРМАРКА РЕМІСНИКІВ :

на ярмарці відвідувачам будуть запропоновані вироби народно-прикладного мистецтва з дерева, кераміки, шерсті, шкіри то що. Свої роботи виставлять гончарі, ковалі, ткалі.

 МАЙСТЕР КЛАСИ:

Кожен охочий буде мати змогу спробувати себе у мистецтві середньовічного танцю, посидіти за гончарним кругом чи ткацьким станком.

 ЛЕНД-АРТ :

Згідно індивідуального бачення світу охочі сформують власні художні об’єкти використовуючи природу та підручні засоби.

 ВИСТАВКИ :

На фестивалях подібного типу активно виставляються митці з витворами образотворчого та фото мистецтва.

 КОНЦЕРТИ:

На великій сцені фестивалю, кожного вечора, плануються виступи провідних етно, фольк та рок гуртів України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_4478
Зустріч гостей свята
корпоративний бал-маскарад
Опришківські бої
DSC_4511
Світ любові
Наталія Байдак
Феліціо
DSC_4571
Дженджур локації
Володимир Молдавчук
Юрій Партика
Ольга Молодій
Володимир Остап'юк
Директор фестивалю
IMG_4344
DSC_4678
Володимир Молдавчук (тамада)
"Навколо світу за одну ніч"
Наталія Байдак

наші

доробки

організація та проведення будь-яких заходів
З нами вся Україна
© 2015 «Фист».
Сайт створено на Wix.com

Виникають питання ?

ДЗВОНІТЬ:

067 15 00 891

або

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now